piwik

Ośrodek okulistyczny Okolek ul. Długosza 31/U5, Wrocław
Opadające powieki to zmora wielu kobiet. Niewątpliwie dodają lat i niestety tylko do pewnego momentu dają się skorygować makijażem. Bardzo często zdarza się, że utrudniają też widzenie. W takich przypadkach pomóc może tylko chirurgiczna korekcja powiek.

Kiedy można wykonać zabieg korekcji powiek?

Przeważnie na korekcję powiek decydują się osoby w wieku dojrzałym, u których skóra powiek straciła już na elastyczności i stała się obwisła, przez co tworzą się nieestetyczne tak zwane „worki pod oczami”, skóra staje się pomarszczona, a cierpiąca z tego powodu osoba wygląda na wiecznie zmęczoną i dużo starszą niż jest w rzeczywistości. Wiszących powiek nie można ukryć po makijażem ani nie można poprawić ich wyglądu stosując nawet najdroższe kremy. Bywa często, że bardzo obwisła skóra przeszkadza nam w noszeniu okularów optycznych i utrudnia funkcjonowanie. Jednak są też osoby znacznie młodsze, które także zmagają się z problemem obwisłych powiek. Problem opadających powiek jest często rodzinny, uwarunkowany genetycznie.

Dla kogo zabiegi na powiekach?

Operacje powiek mogą być wykonywane zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, którzy cieszą się dobrym zdrowiem, ponieważ regularne zażywanie leków i leczenie mogą być przeciwwskazaniem do zabiegu. Pacjenci muszę być również zrównoważeni psychicznie i być świadomymi efektów takiego zabiegu. Korekcja powiek może w znaczący sposób poprawić wygląd twarzy i samopoczucie pacjenta, jak i postrzeganie go przez innych ludzi. Jednak istnieje ryzyko, że zabieg może nie spełniać w 100% oczekiwań, dlatego wcześniej należy zgłosić się na konsultacje z lekarzem wykonującym operację korekty powiek (czasami również z psychologiem). W każdym przypadku decyzję o poddaniu się operacji na powiekach trzeba bardzo dokładnie i poważnie przemyśleć.

Operacje powiek - przeciwwskazania do zabiegu

Zabiegi na powiekach nie są wykonywane, gdy pacjent choruje na:
• nadczynność tarczycy,
• nadciśnienie tętnicze,
• chorobę Graves-Bassedova,
• choroby serca,
• cukrzycę,
• choroby oczu (w tym zespół suchych oczu, jaskra, odwarstwienie siatkówki).

Zabiegi na powiekach - jak się przygotować?

Przed samym zabiegiem wykonuje się standardowe badania krwi oraz badania dodatkowe, jeśli są ku temu wskazania a lekarz dokładnie informuje o wszystkich niezbędnych przygotowaniach. Kobiety nie mogą być operowane, jeżeli są w trakcie miesiączki. Bezpośrednio przed zabiegiem nie można palić papierosów i spożywać alkoholu. Nie wolno też zażywać aspiryny i witaminy E na 10 dni przed zabiegiem. Zabiegu nie wykonuje się również, gdy pacjent jest chory i przyjmuje antybiotyki.

Korekcja powiek - zalecenia po zabiegu

Po zabiegu przez pierwszy tydzień zaleca się spanie na wznak. Przez ten okres należy starać się, aby nie wytężać wzroku.
Ok. 7-10dni po zdjęciu szwów ustępuje obrzęk i przez ten okres nie można też stosować makijażu.
Przez mniej więcej miesiąc należy także unikać wysiłku fizycznego.
Przez cały rok trzeba stronić od promieniowania słonecznego
Szwy są ściągane po ok. 5-7 dniach. Po zdjęciu szwów trzeba codziennie przemywać oczy i stosować krople, gdy pojawia się łzawienie.
Po około 10-14 dniach można wrócić do pracy.
Po zabiegu nie zakłada się opatrunku, a jedynie mały plaster, który może utrudniać widzenie - dlatego najlepiej przyjść na zabieg z osobą towarzyszącą, która zorganizuje transport i odprowadzi bezpiecznie pacjenta do domu.

Skontaktuj
się z Nami

ul.Długosza 31/U5
51-162 Wrocław, dolnośląskie, Polska

REJESTRACJA: 71 725-39-43
PON-PT 9.00-18.00

sekretariat@okolek.pl
www.okolek.pl